Steering Column Switch for Mercedes A-Class B-Class A169545001005 A1695450210
SKU: C113-648
Free & Fast Shipping
Secure & Trusted Trade
Feature:
Made of high-quality materials, lightweight, rust-proof, colorfast and durable.
Excellent after-sales product.
According to original factory specifications, it perfectly matches the original car.
Replaces old or damaged products, easy to install.
Specifics:
Condition: 100% Brand New
Manufacturer Part Number: A169545001005
Fitment:
For Mercedes-Benz A-CLASS (W169), A-CLASS MONOCAB (W169) 2004.09 - 2012.06 A 150 (169.031, 169.331) Hatchback 1498ccm 70kW 95HP (Petrol)
For Mercedes-Benz A-CLASS (W169), A-CLASS MONOCAB (W169) 2009.04 - 2012.06 A 160 (169.031, 169.331) Hatchback 1498ccm 70kW 95HP (Petrol)
For Mercedes-Benz A-CLASS (W169), A-CLASS MONOCAB (W169) 2004.09 - 2012.06 A 160 CDI (169.006, 169.306) Hatchback 1991ccm 60kW 82HP (Diesel)
For Mercedes-Benz A-CLASS (W169), A-CLASS MONOCAB (W169) 2004.09 - 2012.06 A 170 (169.032, 169.332) Hatchback 1699ccm 85kW 116HP (Petrol)
For Mercedes-Benz A-CLASS (W169), A-CLASS MONOCAB (W169) 2009.04 - 2012.06 A 180 (169.032, 169.332) Hatchback 1699ccm 85kW 116HP (Petrol)
For Mercedes-Benz A-CLASS (W169), A-CLASS MONOCAB (W169) 2004.09 - 2012.06 A 180 CDI (169.007, 169.307) Hatchback 1991ccm 80kW 109HP (Diesel)
For Mercedes-Benz A-CLASS (W169), A-CLASS MONOCAB (W169) 2004.09 - 2012.06 A 200 (169.033, 169.333) Hatchback 2034ccm 100kW 136HP (Petrol)
For Mercedes-Benz A-CLASS (W169), A-CLASS MONOCAB (W169) 2004.09 - 2012.06 A 200 CDI (169.008, 169.308) Hatchback 1991ccm 103kW 140HP (Diesel)
For Mercedes-Benz A-CLASS (W169), A-CLASS MONOCAB (W169) 2004.09 - 2012.06 A 200 CDI (169.308, 169.008) Hatchback 1991ccm 100kW 136HP (Diesel)
For Mercedes-Benz A-CLASS (W169), A-CLASS MONOCAB (W169) 2005.09 - 2012.06 A 200 TURBO (169.034, 169.334) Hatchback 2034ccm 142kW 193HP (Petrol)
For Mercedes-Benz B-CLASS Sports Tourer (W245) 2005.03 - 2011.11 B 150 (245.231) Hatchback 1498ccm 70kW 95HP (Petrol)
For Mercedes-Benz B-CLASS Sports Tourer (W245) 2009.04 - 2011.11 B 160 (245.231) Hatchback 1498ccm 70kW 95HP (Petrol)
For Mercedes-Benz B-CLASS Sports Tourer (W245) 2005.03 - 2011.11 B 170 (245.232) Hatchback 1699ccm 85kW 116HP (Petrol)
For Mercedes-Benz B-CLASS Sports Tourer (W245) 2008.04 - 2011.11 B 170 NGT (245.233) Hatchback 2034ccm 85kW 116HP (Petrol/Compressed Natural Gas (CNG))
For Mercedes-Benz B-CLASS Sports Tourer (W245) 2009.04 - 2011.11 B 180 (245.232) Hatchback 1699ccm 85kW 116HP (Petrol)
For Mercedes-Benz B-CLASS Sports Tourer (W245) 2005.03 - 2011.11 B 180 CDI (245.207) Hatchback 1991ccm 80kW 109HP (Diesel)
For Mercedes-Benz B-CLASS Sports Tourer (W245) 2008.04 - 2011.11 B 180 NGT (245.233) Hatchback 2034ccm 85kW 116HP (Petrol/Compressed Natural Gas (CNG))
For Mercedes-Benz B-CLASS Sports Tourer (W245) 2005.03 - 2011.11 B 200 (245.233) Hatchback 2034ccm 100kW 136HP (Petrol)
For Mercedes-Benz B-CLASS Sports Tourer (W245) 2005.03 - 2011.11 B 200 CDI (245.208) Hatchback 1991ccm 103kW 140HP (Diesel)
For Mercedes-Benz B-CLASS Sports Tourer (W245) 2005.03 - 2011.11 B 200 TURBO (245.234) Hatchback 2034ccm 142kW 193HP (Petr
Package Include:
1 * Switch
Customer Reviews
Be the first to write a review
0%
(0)
0%
0%
0%
0%